Tulokset 26.8.2017

MTB SAARISELKÄ 2017

MEN ELITE

Lähti: 18, Keskeytti: 4, Hylätty: 0

1. 16 Tähti Toni Croc Sports 3:42:07
2. 8 Tervo Tuomas Rajamäen Rykmentti 4:01:08 +19:01
3. 10 Helge Helgesen Kaj Nordlysbyen Sykkel 4:03:09 +21:02
4. 9 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat / Imatra MT 4:09:54 +27:47
5. 12 Moen Rafaelsen Thomas Nordlysbyen Sykkel 4:12:43 +30:36
6. 24 Saarijärvi Esa Perähikiän Pyrintö/KuoPyS 4:23:41 +41:34
7. 28 Pärssinen Perttu SRAM MTB 4:37:07 +54:59
8. 7 Gromov Konstantin Moscow 4:37:36 +55:29
9. 15 Kolehmainen Jari Paksukumi Team 4:37:40 +55:33
10. 23 Mykkänen Juuso JOM Rahastoyhtiö Racing 4:58:29 +1:16:22
11. 22 Kankainen Esko JOM Rahastoyhtiö Racing 5:00:19 +1:18:12
12. 25 Vainio Eero-Matti Team Liikup 5:02:51 +1:20:44
13. 4 Muurinen Antti Helsinki 5:02:52 +1:20:45
14. 21 Hynninen Antti CCG 6:17:06 +2:34:59
1 Ellilä Petteri Oulu Kesk.
11 Joran Sara Geir Nordlysbyen Sykkel Kesk.
5 Karhu Janne OTC Kesk.
13 Kåre Jakobsen Per Nordlysbyen Sykkel Kesk.

WOMEN

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 29 Kylmäniemi Heli ProMTB/Medilaser MTB Team 4:56:53
2. 35 Rokenes Bente Nordlysbyen Sykkel 5:12:01 +15:07
3. 39 Alppi Johanna Santasport 5:27:23 +30:29
4. 41 Erkinaro Tiina Team Donna Agile MTB 5:39:47 +42:53
5. 31 Laakkonen Katariina BMX Helsinki 6:23:28 +1:26:34
6. 36 Kaijanen Tytti Passion Adventure 6:25:31 +1:28:37
7. 40 Sariola Jaana 6:27:12 +1:30:18
8. 33 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile MTB 6:27:50 +1:30:56
9. 37 Espo Sanna JYPS 7:48:40 +2:51:46

MEN HOBBY

Lähti: 39, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 66 Hakkarainen Teemu CC Picaro 4:19:18
2. 184 Ammorrich Julia´n Libros.com 4:25:27 +6:08
3. 187 Haataja Joni Palju.eu 4:34:11 +14:52
4. 44 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 4:43:47 +24:29
5. 60 Tuomaala Mikko Sikaosasto 4:44:05 +24:47
6. 51 Härmä Antti OTC 4:46:59 +27:41
7. 49 Haaranen Kari HyPy 4:49:06 +29:47
8. 45 Lipp Aivar A&T SPORT TEAM 4:51:15 +31:57
9. 52 Niku Jussi OTC 4:52:08 +32:49
10. 61 Vehviläinen Henri KuoPys 5:03:57 +44:38
11. 54 Vuoti Sami Sikaosasto 5:08:21 +49:02
12. 63 Kauppinen Petri Weak Performance 5:08:41 +49:22
13. 55 Halmela Janne Paksukumi Team 5:10:49 +51:30
14. 158 Andreas Wara Knut 5:11:08 +51:49
15. 76 Tuomi Jyri OTC 5:13:22 +54:03
16. 48 Häkkinen Jussi 5:14:07 +54:49
17. 47 Viik Marko Euroaccount Finland oy 5:18:58 +59:39
18. 74 Silver Henri Kampiveikot 5:28:07 +1:08:48
19. 46 Happonen Marko Korson Kaiku 5:28:50 +1:09:32
20. 53 Heino Micael Korson kaiku 5:28:50 +1:09:32
21. 71 Kurtti Juho 5:30:22 +1:11:03
22. 58 Hinkkala Sakari Kuhmalahden Kisa 5:30:57 +1:11:38
23. 64 Espo Tommi Uuraisten Urheilijat 5:35:51 +1:16:32
24. 42 Oja Sami Team Pyörä-Suvala 5:37:46 +1:18:27
25. 157 Stefferud Lars Varanger Sportsklubb 5:38:25 +1:19:07
26. 43 Hiekkaranta Jukka Sikaosasto 5:42:11 +1:22:52
27. 56 Keong Chan Kok OTC/Malaysian Tigers 5:44:03 +1:24:44
28. 72 Jouhten Tuomas 5:47:09 +1:27:50
29. 67 Auer Aki PM-Race 5:48:34 +1:29:15
30. 185 Johanse´n Jani OPP 5:50:59 +1:31:40
31. 110 Miettunen Markus Ylläksen Kampi 719/läskit ja n 5:52:29 +1:33:10
32. 75 Yli-Urpo Jussi Vincit 6:10:54 +1:51:35
33. 68 Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team 6:23:27 +2:04:09
34. 57 Kopponen Hiski 6:28:52 +2:09:34
35. 59 Ratilainen Mikko Joensuu 6:30:59 +2:11:41
36. 78 Sundquist Svein Kirkenes Cykelclubb 6:39:06 +2:19:47
37. 77 Grongstad Øyvin Kirkenes Cykelclubb 6:39:12 +2:19:53
69 Kleemola Vesa-Matti Pirivaaran pyöräilijät Kesk.
70 Ursin Kari TCC Kesk.

MEN HOBBY 50

Lähti: 12, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 80 Salmi Jari 4:45:15
2. 87 Liimatainen Mika Kouvola 4:56:10 +10:54
3. 82 Ihalainen Harri Team64 5:05:18 +20:02
4. 90 Malin Kjell Kirkenes Cykelclubb 5:07:51 +22:35
5. 79 Sairanen Kari Imatran Urheilijat 5:22:37 +37:21
6. 84 Määttä Jari Kirkenes Cykelclubb 5:26:25 +41:09
7. 83 Sariola Olavi 5:52:29 +1:07:13
8. 89 Sirkka Erkki CCH 6:04:10 +1:18:55
9. 85 Peltola Harri JYPS 6:26:18 +1:41:02
10. 86 Korpi Jari 6:39:27 +1:54:11
88 Kahila Hemmo CCH Kesk.
81 Räisänen Timo Paksukumi Team Kesk.

MEN ADVENTURE

Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 188 Suhr Espen 1:13:08
2. 153 Järvinen Mikko 1:30:49 +17:41
3. 91 Ojala Sami Paksukumi Team 1:52:02 +38:54
4. 154 A Hansen Ruth Nordlysbyen Sykkel 1:58:42 +45:33
5. 156 Hansen Per-Tore Nordlysbyen Sykkel 1:58:42 +45:34
6. 155 Finjord Roger Nordlysbyen Sykkel 1:58:52 +45:44
159 Mankinen Jani Kesk.

WOMEN ADVENTURE

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 160 Sihvo Laura 1:22:37
2. 94 Mäkikangas Mirja JYPS 1:35:35 +12:57
3. 93 Keino Tiina Kuhmalahden Kisa 1:41:06 +18:28
4. 92 Idström Raila Team Donna Agile MTB 2:22:19 +59:41

MEN FATBIKE

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 98 Törmänen Marko OTC 3:57:46
2. 104 Ski Soini Kyösti OTC / Team Pyörä-Suvala 4:06:07 +8:21
3. 108 Talman Juha OTC 4:21:54 +24:07
4. 109 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 4:27:40 +29:54
5. 102 Korkeakivi Jussi OTC 4:33:32 +35:46
6. 107 Ollanketo Samuli OTC 4:37:13 +39:26
7. 103 Hakkarainen Sami KuoPys 5:01:04 +1:03:18
8. 99 Vuorikoski Sami X-Tri Lahti 5:32:49 +1:35:03
9. 100 Schroderus Simo X-Tri Lahti 5:32:49 +1:35:03
10. 106 Soininen Aleksi X-Tri Lahti 5:32:49 +1:35:03
11. 97 Westman Jarmo Saariselkä 5:34:01 +1:36:15
12. 105 Huotari Joel FCL 5:46:03 +1:48:17
13. 101 Mustajärvi Juhani PK-Team 5:59:30 +2:01:44
14. 96 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 6:49:15 +2:51:29

DUO MIXED

Tilanne 19.12.01

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 2

1. 120 Toiviainen Anni Ruokolahden Leijonat 6:07:19
1. 119 Toiviainen Tuomas Ruokolahden Leijonat 6:07:19
2. 118 Pikkarainen Johanna Oxalis 6:14:56 +7:36
2. 117 Pikkarainen Juha Oxalis 6:14:56 +7:36
3. 112 Tamminen Leena 8:10:36 +2:03:16
3. 111 Tamminen Juuso 8:10:36 +2:03:16
4. 116 Schläpfer Beat 8:16:32 +2:09:12
4. 115 Lang Christine 8:16:32 +2:09:12

DUO MEN

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 132 Tahkola Pekka Syöte MTB 4:26:32
1. 131 Tormilainen Heikki Syöte MTB 4:26:32
2. 129 Kauppinen Antti-Oli Metsien Miehet 4:37:05 +10:33
2. 130 Veijalainen Timo Metsien Miehet 4:37:05 +10:33
3. 123 Pietilä Antti OTC 4:44:04 +17:32
3. 124 Wallenius Ville OTC 4:44:04 +17:32
4. 136 Vanha-Jaakkola Kimmo CC Ilves 4:55:40 +29:08
4. 135 Kallio Marko CC Ilves 4:55:40 +29:08
5. 128 Mikkonen Jussi Gruppo Ciclistico da una stell 5:20:45 +54:13
5. 127 Hännikäinen Ville Gruppo Ciclistico da una stell 5:20:45 +54:13
6. 133 Harlamow Kim Pohjanpojat 5:57:59 +1:31:27
6. 134 Paavola Kai Pohjanpojat 5:57:59 +1:31:27
7. 121 Tarkiainen Jukka 6:10:25 +1:43:52
7. 122 Martikainen Sami 6:10:25 +1:43:52
8. 126 Korhonen Jalo Team Ilmarit 8:37:31 +4:10:59
8. 125 Korhonen Janne Team Ilmarit 8:37:31 +4:10:59

DUO WOMEN

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 138 Aitolehti Martina Evoke Natural Goods 8:19:48
1. 137 Hovinen Elina Evoke Natural Goods 8:19:48
2. 140 Koskelo Anni-Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 8:30:40 +10:51
2. 139 Sorvisto Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 8:30:40 +10:51

JUNIORIT POJAT ALLE 12V

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 143 Niku Veikka OTC 2:22:18

JUNIORIT POJAT ALLE 15V

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 149 K Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 1:07:07
2. 145 A Hansen Martin Nordlysbyen Sykkel 1:10:16 +3:09
3. 142 Häkkinen Santeri 1:10:17 +3:09
4. 141 Ojala Martti Paksukumi Team 1:14:38 +7:30
5. 144 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 1:16:45 +9:37
6. 146 Finjord Simen Nordlysbyen Sykkel 1:17:52 +10:44
7. 151 Birkely Sivert Nordlysbyen Sykkel 1:18:47 +11:40
8. 147 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 1:20:36 +13:28

NAISET KUNTOSARJA

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 161 Miettinen Riikka 9:07:35

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s