Tulokset 27.8.2017

MTB SAARISELKÄ 2017

MEN ELITE

Lähti: 19, Keskeytti: 3, Hylätty: 0

1. 16 Tähti Toni Croc Sports 2:31:10
2. 8 Tervo Tuomas Rajamäen Rykmentti 2:42:46 +11:36
3. 10 Helge Helgesen Kaj Nordlysbyen Sykkel 2:47:24 +16:13
4. 13 Kåre Jakobsen Per Nordlysbyen Sykkel 2:49:11 +18:00
5. 9 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat / Imatra MT 2:54:53 +23:42
6. 5 Karhu Janne OTC 3:02:32 +31:21
7. 12 Moen Rafaelsen Thomas Nordlysbyen Sykkel 3:02:44 +31:34
8. 28 Pärssinen Perttu SRAM MTB 3:07:58 +36:47
9. 24 Saarijärvi Esa Perähikiän Pyrintö/KuoPyS 3:14:28 +43:18
10. 15 Kolehmainen Jari Paksukumi Team 3:16:22 +45:12
11. 7 Gromov Konstantin Moscow 3:20:05 +48:54
12. 4 Muurinen Antti Helsinki 3:23:12 +52:01
13. 23 Mykkänen Juuso JOM Rahastoyhtiö Racing 3:27:55 +56:44
14. 25 Vainio Eero-Matti Team Liikup 3:29:27 +58:16
15. 1 Ellilä Petteri Oulu 3:45:39 +1:14:28
16. 21 Hynninen Antti CCG 4:04:44 +1:33:34
22 Kankainen Esko JOM Rahastoyhtiö Racing Kesk.
186 Kittilä Kusti OTC Kesk.
27 Riihimäki Veli-Matti Kesk.

WOMEN

Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 29 Kylmäniemi Heli ProMTB/Medilaser MTB Team 3:22:46
2. 35 Rokenes Bente Nordlysbyen Sykkel 3:24:18 +1:32
3. 39 Alppi Johanna Santasport 3:46:11 +23:24
4. 36 Kaijanen Tytti Passion Adventure 4:07:31 +44:45
5. 41 Erkinaro Tiina Team Donna Agile MTB 4:14:28 +51:42
6. 31 Laakkonen Katariina BMX Helsinki 4:37:34 +1:14:48
7. 34 Saaranen-Kauppinen Anita Weak Performance 4:53:02 +1:30:16
8. 33 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile MTB 4:59:49 +1:37:03
9. 37 Espo Sanna JYPS 5:21:33 +1:58:46
38 Varjonen Elina Kesk.

MEN HOBBY

Lähti: 32, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 60 Tuomaala Mikko Sikaosasto 3:10:31
2. 44 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 3:11:45 +1:13
3. 51 Härmä Antti OTC 3:13:44 +3:13
4. 63 Kauppinen Petri Weak Performance 3:14:33 +4:01
5. 66 Hakkarainen Teemu CC Picaro 3:15:46 +5:14
6. 45 Lipp Aivar A&T SPORT TEAM 3:16:36 +6:04
7. 48 Häkkinen Jussi 3:22:11 +11:39
8. 49 Haaranen Kari HyPy 3:22:26 +11:54
9. 54 Vuoti Sami Sikaosasto 3:28:44 +18:13
10. 61 Vehviläinen Henri KuoPys 3:30:40 +20:09
11. 64 Espo Tommi Uuraisten Urheilijat 3:32:58 +22:26
12. 78 Sundquist Svein Kirkenes Cykelclubb 3:33:46 +23:15
13. 55 Halmela Janne Paksukumi Team 3:35:42 +25:10
14. 58 Hinkkala Sakari Kuhmalahden Kisa 3:36:38 +26:07
15. 52 Niku Jussi OTC 3:37:12 +26:40
16. 47 Viik Marko Euroaccount Finland oy 3:44:16 +33:44
17. 43 Hiekkaranta Jukka Sikaosasto 3:45:20 +34:49
18. 71 Kurtti Juho 3:45:54 +35:22
19. 72 Jouhten Tuomas 3:45:59 +35:28
20. 74 Silver Henri Kampiveikot 3:46:24 +35:53
21. 42 Oja Sami Team Pyörä-Suvala 3:53:06 +42:34
22. 46 Happonen Marko Korson Kaiku 3:53:54 +43:23
23. 76 Tuomi Jyri OTC 3:56:02 +45:31
24. 67 Auer Aki PM-Race 3:58:02 +47:31
25. 110 Miettunen Markus Ylläksen Kampi 719 4:00:28 +49:56
26. 56 Keong Chan Kok OTC/Malaysian Tigers 4:01:32 +51:01
27. 153 Järvinen Mikko 4:08:12 +57:41
28. 59 Ratilainen Mikko Joensuu 4:17:52 +1:07:20
29. 75 Yli-Urpo Jussi Vincit 4:31:55 +1:21:23
30. 50 Koivuniemi Antti Team Mynämäki Multisport 4:34:17 +1:23:46
77 Grongstad Øyvin Kirkenes Cykelclubb Kesk.
57 Kopponen Hiski Kesk.

MEN HOBBY 50

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 87 Liimatainen Mika Kouvola 3:23:03
2. 90 Malin Kjell Kirkenes Cykelclubb 3:24:39 +1:35
3. 82 Ihalainen Harri Team64 3:31:18 +8:14
4. 80 Salmi Jari 3:34:32 +11:28
5. 84 Määttä Jari Kirkenes Cykelclubb 3:50:09 +27:05
6. 79 Sairanen Kari Imatran Urheilijat 3:58:28 +35:24
7. 83 Sariola Olavi 4:01:56 +38:52
8. 85 Peltola Harri JYPS 4:23:12 +1:00:09
9. 89 Sirkka Erkki CCH 4:28:35 +1:05:32
10. 88 Kahila Hemmo CCH 4:28:37 +1:05:34
11. 86 Korpi Jari 4:41:30 +1:18:26
12. 81 Räisänen Timo Paksukumi Team 4:45:17 +1:22:14

MEN ADVENTURE

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 188 Suhr Espen 53:51
2. 91 Ojala Sami Paksukumi Team 1:06:38 +12:46
3. 190 Kanerva Jere Ivalon Pilleriprinsessat 2:07:09 +1:13:17
4. 169 Tapaninen Timo Ivalon Pilleriprinsessat 2:07:45 +1:13:53

WOMEN ADVENTURE

Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 94 Mäkikangas Mirja JYPS 1:02:52
2. 93 Keino Tiina Kuhmalahden Kisa 1:07:29 +4:37
3. 92 Idström Raila Team Donna Agile MTB 1:22:57 +20:05
4. 95 Kuusimaa Päivi 1:59:28 +56:36
5. 170 Tepsell Anne-Maria Ivalon Pilleriprinsessat 2:05:08 +1:02:16
6. 174 Kanerva Sanna Ivalon Pilleriprinsessat 2:07:40 +1:04:48
7. 165 Kyrö Minna Ivalon Pilleriprinsessat 2:07:41 +1:04:49
8. 173 Niittyvuopio Sini Ivalon Pilleriprinsessat 2:07:42 +1:04:50
164 Väisänen Janne Kesk.

MEN FATBIKE

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 98 Törmänen Marko OTC 2:49:07
2. 107 Ollanketo Samuli OTC 2:49:17 +10
3. 104 Ski Soini Kyösti OTC / Team Pyörä-Suvala 2:52:36 +3:29
4. 102 Korkeakivi Jussi OTC 3:03:01 +13:53
5. 108 Talman Juha 3:04:05 +14:58
6. 109 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 3:10:23 +21:15
7. 105 Huotari Joel FCL 3:17:26 +28:19
8. 103 Hakkarainen Sami KuoPys 3:29:35 +40:28
9. 99 Vuorikoski Sami X-Tri Lahti 3:52:15 +1:03:08
10. 100 Schroderus Simo X-Tri Lahti 3:52:15 +1:03:08
11. 106 Soininen Aleksi X-Tri Lahti 3:52:15 +1:03:08
12. 97 Westman Jarmo Saariselkä 4:01:51 +1:12:43
13. 101 Mustajärvi Juhani PK-Team 4:04:26 +1:15:18
14. 96 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 4:39:27 +1:50:20

DUO MIXED

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 118 Pikkarainen Johanna Oxalis 4:22:45
1. 117 Pikkarainen Juha Oxalis 4:22:45
2. 120 Toiviainen Anni Ruokolahden Leijonat 4:28:09 +5:24
2. 119 Toiviainen Tuomas Ruokolahden Leijonat 4:28:09 +5:24
3. 112 Tamminen Leena 6:01:13 +1:38:28
3. 111 Tamminen Juuso 6:01:13 +1:38:28
4. 116 Schläpfer Beat 6:22:03 +1:59:18
4. 115 Lang Christine 6:22:03 +1:59:18
4. 114 Von Allmen Markus 6:22:03 +1:59:18
4. 113 Lüthi Sabine 6:22:03 +1:59:18

DUO MEN

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 129 Kauppinen Antti-Oli Metsien Miehet 2:59:08
1. 130 Veijalainen Timo Metsien Miehet 2:59:08
2. 131 Tormilainen Heikki Syöte MTB 3:09:03 +9:55
2. 132 Tahkola Pekka Syöte MTB 3:09:03 +9:55
3. 124 Wallenius Ville OTC 3:23:37 +24:29
3. 123 Pietilä Antti OTC 3:23:37 +24:29
4. 136 Vanha-Jaakkola Kimmo CC Ilves 3:24:04 +24:56
4. 135 Kallio Marko CC Ilves 3:24:04 +24:56
5. 128 Mikkonen Jussi Gruppo Ciclistico da una stell 3:36:54 +37:45
5. 127 Hännikäinen Ville Gruppo Ciclistico da una stell 3:36:54 +37:45
6. 122 Martikainen Sami 4:02:06 +1:02:57
6. 121 Tarkiainen Jukka 4:02:06 +1:02:57
7. 134 Paavola Kai Pohjanpojat 4:06:37 +1:07:29
7. 133 Harlamow Kim Pohjanpojat 4:06:37 +1:07:29
8. 126 Korhonen Jalo Team Ilmarit 5:47:14 +2:48:05
8. 125 Korhonen Janne Team Ilmarit 5:47:14 +2:48:05

DUO WOMEN

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 137 Hovinen Elina Evoke Natural Goods 5:50:13
1. 138 Aitolehti Martina Evoke Natural Goods 5:50:13
2. 140 Koskelo Anni-Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 5:54:06 +3:52
2. 139 Sorvisto Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 5:54:06 +3:52

JUNIORIT POJAT ALLE 12V

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 143 Niku Veikka OTC 1:22:56

JUNIORIT POJAT ALLE 15V

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 149 K Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 42:50
2. 142 Häkkinen Santeri 45:36 +2:46
3. 144 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 45:43 +2:53
4. 141 Ojala Martti Paksukumi Team 48:26 +5:36
5. 146 Finjord Simen Nordlysbyen Sykkel 49:39 +6:49
6. 147 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 50:52 +8:02
7. 151 Birkely Sivert Nordlysbyen Sykkel 51:31 +8:41
8. 145 A Hansen Martin Nordlysbyen Sykkel 1:03:39 +20:49

NAISET KUNTOSARJA

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 160 Sihvo Laura 3:47:24
2. 189 Loimu Aino OPP 4:33:43 +46:18

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

w

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s