Tulokset: 25.8.2017

MTB SAARISELKÄ 2017

MEN ELITE

Tilanne 18.18.33

Lähti: 18, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 16 Tähti Toni Croc Sports 2:25:58
2. 10 Helge Helgesen Kaj Nordlysbyen Sykkel 2:38:08 +12:09
3. 9 Sairanen Iiro Imatran Urheilijat / Imatra MT 2:42:21 +16:22
4. 13 Kåre Jakobsen Per Nordlysbyen Sykkel 2:43:08 +17:09
5. 12 Moen Rafaelsen Thomas Nordlysbyen Sykkel 2:44:49 +18:50
6. 24 Saarijärvi Esa Perähikiän Pyrintö/KuoPyS 2:48:55 +22:56
7. 28 Pärssinen Perttu SRAM MTB 2:52:38 +26:39
8. 5 Karhu Janne OTC 2:57:44 +31:45
9. 15 Kolehmainen Jari Paksukumi Team 2:59:21 +33:22
10. 23 Mykkänen Juuso JOM Rahastoyhtiö Racing 3:13:36 +47:37
11. 25 Vainio Eero-Matti Team Liikup 3:14:41 +48:42
12. 22 Kankainen Esko JOM Rahastoyhtiö Racing 3:16:03 +50:05
13. 11 Joran Sara Geir Nordlysbyen Sykkel 3:17:41 +51:42
14. 4 Muurinen Antti Helsinki 3:21:17 +55:18
15. 21 Hynninen Antti CCG 3:50:20 +1:24:21
16. 7 Gromov Konstantin Moscow 3:57:55 +1:31:56
1 Ellilä Petteri Oulu Kesk.
8 Tervo Tuomas Rajamäen Rykmentti Kesk.

WOMEN

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 29 Kylmäniemi Heli ProMTB/Medilaser MTB Team 3:19:11
2. 35 Rokenes Bente Nordlysbyen Sykkel 3:24:21 +5:10
3. 39 Alppi Johanna Santasport 3:31:44 +12:33
4. 36 Kaijanen Tytti Passion Adventure 4:02:07 +42:56
5. 41 Erkinaro Tiina Team Donna Agile MTB 4:05:50 +46:39
6. 33 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile MTB 4:21:59 +1:02:47
7. 31 Laakkonen Katariina BMX Helsinki 4:29:12 +1:10:01
8. 34 Saaranen-Kauppinen Anita Weak Performance 4:42:37 +1:23:26
9. 38 Varjonen Elina 4:48:00 +1:28:48
10. 37 Espo Sanna JYPS 5:11:41 +1:52:30

MEN HOBBY

Lähti: 36, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 66 Hakkarainen Teemu CC Picaro 2:55:59
2. 44 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 2:57:21 +1:21
3. 52 Niku Jussi OTC 3:10:36 +14:36
4. 74 Silver Henri Kampiveikot 3:19:15 +23:16
5. 45 Lipp Aivar A&T SPORT TEAM 3:19:40 +23:40
6. 49 Haaranen Kari HyPy 3:19:46 +23:47
7. 70 Ursin Kari TCC 3:20:25 +24:25
8. 48 Häkkinen Jussi 3:21:00 +25:00
9. 46 Happonen Marko Korson Kaiku 3:22:57 +26:58
10. 54 Vuoti Sami Sikaosasto 3:24:43 +28:43
11. 58 Hinkkala Sakari Kuhmalahden Kisa 3:24:47 +28:47
12. 63 Kauppinen Petri Weak Performance 3:26:56 +30:57
13. 60 Tuomaala Mikko Sikaosasto 3:27:52 +31:52
14. 53 Heino Micael Korson kaiku 3:29:13 +33:13
15. 55 Halmela Janne Paksukumi Team 3:30:26 +34:26
16. 61 Vehviläinen Henri KuoPys 3:32:12 +36:13
17. 71 Kurtti Juho 3:32:23 +36:23
18. 43 Hiekkaranta Jukka Sikaosasto 3:33:04 +37:04
19. 47 Viik Marko Euroaccount Finland oy 3:37:39 +41:39
20. 64 Espo Tommi Uuraisten Urheilijat 3:39:15 +43:15
21. 69 Kleemola Vesa-Matti Pirivaaran pyöräilijät 3:44:23 +48:23
22. 110 Miettunen Markus Ylläksen Kampi 719 3:46:57 +50:57
23. 67 Auer Aki PM-Race 3:48:21 +52:21
24. 56 Keong Chan Kok OTC/Malaysian Tigers 3:53:24 +57:24
25. 42 Oja Sami Team Pyörä-Suvala 3:54:23 +58:24
26. 68 Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team 3:56:51 +1:00:51
27. 72 Jouhten Tuomas 4:04:52 +1:08:52
28. 59 Ratilainen Mikko Joensuu 4:05:45 +1:09:45
29. 153 Järvinen Mikko 4:07:11 +1:11:12
30. 75 Yli-Urpo Jussi Vincit 4:08:12 +1:12:12
31. 78 Sundquist Svein Kirkenes Cykelclubb 4:35:11 +1:39:11
32. 77 Grongstad Øyvin Kirkenes Cykelclubb 4:35:16 +1:39:16
33. 50 Koivuniemi Antti Team Mynämäki Multisport 4:50:07 +1:54:07
34. 51 Härmä Antti OTC 4:50:46 +1:54:47
57 Kopponen Hiski Kesk.
76 Tuomi Jyri OTC Kesk.

MEN HOBBY 50

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 90 Malin Kjell Kirkenes Cykelclubb 3:01:35
2. 87 Liimatainen Mika Kouvola 3:22:34 +20:59
3. 80 Salmi Jari 3:26:06 +24:31
4. 82 Ihalainen Harri Team64 3:27:57 +26:22
5. 84 Määttä Jari Kirkenes Cykelclubb 3:30:44 +29:08
6. 79 Sairanen Kari Imatran Urheilijat 3:37:39 +36:04
7. 83 Sariola Olavi 3:47:58 +46:23
8. 86 Korpi Jari 4:04:54 +1:03:19
9. 81 Räisänen Timo Paksukumi Team 4:11:15 +1:09:40
10. 85 Peltola Harri JYPS 4:22:01 +1:20:26
11. 89 Sirkka Erkki CCH 4:27:54 +1:26:19
12. 88 Kahila Hemmo CCH 4:34:16 +1:32:41

MEN ADVENTURE

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 91 Ojala Sami Paksukumi Team 1:00:28

WOMEN ADVENTURE

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 93 Keino Tiina Kuhmalahden Kisa 54:27
2. 94 Mäkikangas Mirja JYPS 54:40 +12
3. 92 Idström Raila Team Donna Agile MTB 1:21:11 +26:43
4. 95 Kuusimaa Päivi 1:34:47 +40:19

MEN FATBIKE

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 98 Törmänen Marko OTC 2:33:34
2. 107 Ollanketo Samuli OTC 2:45:58 +12:24
3. 108 Talman Juha 2:56:03 +22:28
4. 109 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 2:57:12 +23:38
5. 102 Korkeakivi Jussi OTC 3:00:53 +27:18
6. 104 Ski Soini Kyösti OTC / Team Pyörä-Suvala 3:01:28 +27:54
7. 103 Hakkarainen Sami KuoPys 3:19:46 +46:12
8. 97 Westman Jarmo Saariselkä 3:35:28 +1:01:54
9. 105 Huotari Joel FCL 3:40:35 +1:07:00
10. 99 Vuorikoski Sami X-Tri Lahti 3:42:44 +1:09:10
11. 100 Schroderus Simo X-Tri Lahti 3:42:44 +1:09:10
12. 106 Soininen Aleksi X-Tri Lahti 3:42:44 +1:09:10
13. 101 Mustajärvi Juhani PK-Team 3:58:44 +1:25:10
14. 96 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 4:25:31 +1:51:57

DUO MIXED

Tilanne 18.18.33

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 2

1. 120 Toiviainen Anni Ruokolahden Leijonat 3:59:41
1. 119 Toiviainen Tuomas Ruokolahden Leijonat 3:59:41
2. 118 Pikkarainen Johanna Oxalis 4:16:49 +17:08
2. 117 Pikkarainen Juha Oxalis 4:16:49 +17:08
3. 112 Tamminen Leena 5:21:19 +1:21:38
3. 111 Tamminen Juuso 5:21:19 +1:21:38
4. 116 Schläpfer Beat 5:33:28 +1:33:47
4. 115 Lang Christine 5:33:28 +1:33:47
5. 114 Von Allmen Markus 6:25:30 +2:25:49
5. 113 Lüthi Sabine 6:25:30 +2:25:49

DUO MEN

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 130 Veijalainen Timo Metsien Miehet 3:03:11
1. 129 Kauppinen Antti-Oli Metsien Miehet 3:03:11
2. 132 Tahkola Pekka 3:07:53 +4:41
2. 131 Tormilainen Heikki 3:07:53 +4:41
3. 124 Wallenius Ville OTC 3:12:21 +9:09
3. 123 Pietilä Antti OTC 3:12:21 +9:09
4. 136 Vanha-Jaakkola Kimmo CC Ilves 3:18:24 +15:12
4. 135 Kallio Marko CC Ilves 3:18:24 +15:12
5. 128 Mikkonen Jussi Gruppo Ciclistico da una stell 3:31:16 +28:05
5. 127 Hännikäinen Ville Gruppo Ciclistico da una stell 3:31:16 +28:05
6. 134 Paavola Kai Pohjanpojat 3:52:25 +49:13
6. 133 Harlamow Kim Pohjanpojat 3:52:25 +49:13
7. 122 Martikainen Sami 4:07:07 +1:03:56
7. 121 Tarkiainen Jukka 4:07:09 +1:03:57
8. 126 Korhonen Jalo Team Ilmarit 5:10:41 +2:07:29
8. 125 Korhonen Janne Team Ilmarit 5:10:41 +2:07:29

DUO WOMEN

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 140 Koskelo Anni-Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 5:19:30
1. 139 Sorvisto Mari Team Donna Agile / Syöte MTB 5:19:30
2. 138 Aitolehti Martina Evoke Natural Goods 5:23:25 +3:54
2. 137 Hovinen Elina Evoke Natural Goods 5:23:25 +3:54

JUNIORIT POJAT ALLE 12V

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 143 Niku Veikka OTC 1:21:10

JUNIORIT POJAT ALLE 15V

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 145 A Hansen Martin Nordlysbyen Sykkel 36:33
2. 149 K Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 36:35 +2
3. 141 Ojala Martti Paksukumi Team 40:39 +4:06
4. 142 Häkkinen Santeri 41:13 +4:39
5. 146 Finjord Simen Nordlysbyen Sykkel 41:15 +4:42
6. 144 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 43:18 +6:44
7. 151 Birkely Sivert Nordlysbyen Sykkel 43:19 +6:46
8. 147 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 46:42 +10:09

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

w

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s