Tulokset etappi 2

Saariselkä MTB Stages 2019

M ELITE 80 km

Lähti: 17, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 231 Blom Henrik Team Hi5 OIK Elit 3:25:25
2. 21 Kauppinen Kalle Augmentsports 3:39:07 +13:42
3. 17 Saukko Marko CCH 3:41:29 +16:03
4. 1 Aasa Martin Luleå Terrängcyklister 3:45:23 +19:58
5. 4 Heikkinen Juuso OTC 3:47:37 +22:12
6. 8 Saarela Samuli 3:49:00 +23:35
7. 16 Völcker Björn Lunds OK 3:49:08 +23:42
8. 10 Lilja Juha PKK 3:49:51 +24:26
9. 20 Jolma Tor-Espen Porsanger CK 3:51:19 +25:54
10. 14 Bøthun Øyvind Nordlysbyen Sykkel 3:51:56 +26:30
11. 12 Leppänen Juhamatti JYPS 3:56:31 +31:06
12. 11 Nykänen Tomi MTBO Finland 4:04:03 +38:38
13. 19 Kainulainen Janne KuoPys 4:04:39 +39:14
14. 2 Wähäsilta Jaakko Taipale 4:24:46 +59:21
15. 6 Gromov Konstantin 4:38:32 +1:13:06
13 Hirvikoski Tino Kesk.
9 Kaksonen Teemu YKV Kesk.

N ELITE 80 km

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 22 Alusniemi Sini JyPs/Augment Sports 3:48:03
2. 23 Winberg Hanna Lunedi CK 4:20:09 +32:06

N HARRASTE 80 km

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 139 Kaijanen Tytti Team Donna Agile MTB 4:44:09
2. 145 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile 4:53:15 +9:06
3. 143 Tormilainen Hanna OP-P 5:11:58 +27:49
4. 147 Alaoja Vilhelmiina JYPS 5:12:43 +28:33
5. 142 Soini Marika Team Donna Agile 5:21:37 +37:28
6. 149 Jylhä Piia XC Party/Ylivieska 5:21:44 +37:35
7. 141 Ollila Laura Aslakin naishiihtelijä 5:31:49 +47:40
8. 209 Lantto Juulia 5:46:22 +1:02:13
9. 140 Lehtinen Anu 5:47:11 +1:03:02
10. 144 Lietzén Elina LT Pro Evolution Racing 6:22:49 +1:38:39
11. 237 Jyrkinen Venla Saariselkä 7:34:57 +2:50:48

M FATBIKE 80 km

Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 151 Törmänen Marko OTC / Team Pyörä-Suvala 3:39:58
2. 164 Soini Kyösti Ski Team Pyörä-Suvala / Krossikomm 3:46:44 +6:45
3. 156 Lappalainen Tatu Provictoria 3:59:46 +19:47
4. 153 Muurinen Antti 4:00:35 +20:36
5. 162 Tarpio Jari KuoPys 4:14:12 +34:13
6. 158 Vaarala Harri myTempo 4:16:34 +36:35
7. 159 Huotari Joel FCL 4:18:34 +38:36
8. 163 Jenkins Daniel Alppikanuunat 4:20:30 +40:32
9. 154 Alatalo Tuomo 4:21:06 +41:08
10. 160 Aatsinki Janne Team Pyörä-Suvala 4:45:44 +1:05:46
11. 155 Alatalo Ville 4:47:05 +1:07:06
12. 240 Jouhten Tuomas 4:58:53 +1:18:54
13. 157 Ivola Jonne 5:01:36 +1:21:38
14. 152 Ihalainen Harri Team64 5:01:52 +1:21:53
15. 161 Niittymäki Janne 5:46:55 +2:06:57

DUO MIX 80 km

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 191 Salminen Hanna Team H&M 4:25:32
1. 190 Koivu Mikko Team H&M 4:25:32
2. 42 Sundqvist Marko Power to Waste 4:51:28 +25:55
2. 24 Tenhola Kati Power to Waste 4:51:28 +25:55
3. 193 Rusanen Ville Team Kylmä Rinki 5:04:02 +38:30
3. 192 Rusanen Riikka Team Kylmä Rinki 5:04:02 +38:30
4. 186 Miettinen Kari Team Putkitekniikka 5:26:53 +1:01:21
4. 187 Virta Susanne Team Putkitekniikka 5:26:53 +1:01:21
5. 189 Jäntti Riikka Tiirismaan Tiisselit 6:03:39 +1:38:07
5. 188 Makkonen Kimmo Tiirismaan Tiisselit 6:03:39 +1:38:07

DUO M 80 km

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 179 Kulmala Hessu Cycli Racing Team 4:14:51
1. 178 Roiha Tapio Cycli Racing Team 4:14:51
2. 167 Niku Jussi Team Huoltoukot 4:32:26 +17:35
2. 166 Kouva Antti Team Huoltoukot 4:32:26 +17:35
3. 173 Ellilä Petteri Team Velo Paradis 4:33:31 +18:39
3. 172 Timonen Aapo Team Velo Paradis 4:33:31 +18:39
4. 174 Rinkinen Petri Hk Günthérs 5:24:12 +1:09:21
4. 175 Tornqvist Bo Hk Günthérs 5:24:12 +1:09:21
5. 183 Koistinen Jyrki SNPS MTB 5:56:05 +1:41:14
5. 182 Salmijärvi Lasse SNPS MTB 5:56:05 +1:41:14
6. 171 Vartiainen Antti Team Parhaat MansikkaKarkit 6:05:34 +1:50:43
6. 170 Vartiainen Jukka Team Parhaat MansikkaKarkit 6:05:34 +1:50:43
7. 181 Jokinen Janne Worst pace scenario 6:09:56 +1:55:05
7. 180 Stenbäck Juha Worst pace scenario 6:09:56 +1:55:05
8. 176 Riikkala Ville Zenitin Veljekset 6:22:20 +2:07:28
8. 177 Loukomies Tuomo Zenitin Veljekset 6:22:20 +2:07:28

DUO N 80 km

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 185 Ranta-Ylitalo Jenni Vapaalaskuseura Leviät 6:16:24
1. 184 Naukkarinen Satu Vapaalaskuseura Leviät 6:16:24

JUNIORIT POJAT ALLE 12V 30 km

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 203 Niku Veikka OTC 2:27:07
2. 195 Jäväjä Sampo OTC 2:30:00 +2:53
3. 202 Sara Nore Nordlysbyen Sykkel 3:25:36 +58:29
4. 196 Syrjänen Otto Syrjänen Racing 3:58:14 +1:31:07

JUNIORIT POJAT ALLE 15V 30 km

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 201 Klevstad Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 1:39:43
2. 198 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 1:42:01 +2:17
3. 199 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 1:45:32 +5:49
4. 200 Birkeli Sivert Nordlysbyen Sykkel 1:56:53 +17:10
5. 194 Kareisto Jeehu OTC 1:57:30 +17:46
6. 197 Posio Tuukka OPP 2:10:01 +30:18

MIEHET KUNTOSARJA 30 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 206 Jäväjä Jaakko OTC 2:30:22
2. 222 Sara Geir Jøran Nordlysbyen Sykkel 3:25:37 +55:15
3. 207 Syrjänen Janne Syrjänen Racing 3:58:18 +1:27:55

NAISET KUNTOSARJA 30 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 205 Idström Raila OTC 2:28:43

N FATBIKE 80 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 138 Sariola Jaana Team Donna Agile 5:41:09

M HARRASTE 50 80 km

Lähti: 15, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 136 Johansen Kjetil Varanger Sportsklubb 3:50:48
2. 82 Jakobsen Per Kåre Nordlysbyen Sykkel 3:59:54 +9:06
3. 243 Losvar Alf Christian Nordlysbyen Sykkel 4:07:29 +16:41
4. 81 Van der Velde Jan Team Stouwdam 4:24:16 +33:28
5. 130 Liimatainen Mika Kouvolan Pyöräilijät 4:28:08 +37:20
6. 111 Wendelius Mats Curly Sue MTB 4:50:57 +1:00:08
7. 100 Makkonen Timo TCC 4:54:12 +1:03:23
8. 104 Sariola Olavi 4:59:58 +1:09:09
9. 51 Peltola Harri JYPS Jyväskylä 5:10:26 +1:19:38
10. 64 Mahlberg Hannu Cycling El Burro 5:47:39 +1:56:51
11. 118 Gruber Ralf Biertrinker 6:30:07 +2:39:18
12. 117 Keinänen Pasi Biertrinker 6:30:07 +2:39:18
13. 137 Dolgov Jiri 6:33:26 +2:42:37
14. 79 Romanovskiy Dmitry VessVell 7:39:15 +3:48:26
26 Räisänen Timo Kesk.

M HARRASTE 30 80 km

Lähti: 44, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 107 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 3:38:55
2. 214 Mikkelsen Espen Varanger Sportsklubb 3:42:43 +3:47
3. 223 Kivijervi Ole Kristian Nordlysbyen Sykkel 3:55:56 +17:01
4. 134 Haataja Joni OPP 4:12:41 +33:45
5. 75 Männistö Ilkka Ke-Ke 4:15:47 +36:52
6. 52 Korkeakivi Jussi OTC 4:16:05 +37:10
7. 71 Häkkinen Santeri bitucomp oy 4:17:19 +38:24
8. 85 Sorvari Janne Kalajoen Junkkarit 4:22:47 +43:52
9. 65 Lyytikäinen Antti KuoPys 4:26:53 +47:58
10. 86 Harkio Antti 4:26:53 +47:58
11. 106 Hiekkaranta Juha Sikaosasto 4:29:12 +50:17
12. 87 Martikainen Sami Inarin Ilves 4:30:10 +51:15
13. 215 Ijäs Joni Pm race 4:32:17 +53:21
14. 30 Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team 4:33:14 +54:18
15. 36 Virta Ville Cremasters 4:38:54 +59:58
16. 56 Korhonen Janne IK-32 4:48:24 +1:09:29
17. 77 Soikkeli Reima Ke-Ke 4:50:23 +1:11:27
18. 37 Ranta Janne 4:53:56 +1:15:01
19. 53 Viero Jukka 4:58:01 +1:19:06
20. 99 Viertamo Antti 5:01:15 +1:22:20
21. 61 Aaltonen Tuukka Lahden Pyöräilijät 5:02:13 +1:23:18
22. 121 Alanen Tuomas Alppikanuunat 5:06:08 +1:27:12
23. 69 Borsoi Marco MTB Imbria Team 5:07:25 +1:28:30
24. 105 Rautkoski Joosua X-Tri Lahti 5:08:03 +1:29:07
25. 135 Pessa Markus 5:08:55 +1:30:00
26. 216 Auer Aki PMrace 5:10:53 +1:31:57
27. 89 Männistö Antti http://www.hyvantekija-yhtiot.fi 5:14:59 +1:36:03
28. 40 Tervo Tony 5:17:00 +1:38:05
29. 168 Kurtti Juho Vellivaaran Veto 5:18:50 +1:39:55
30. 101 Pitkänen Jari 5:23:27 +1:44:31
31. 234 Johansen Jani OPP 5:24:23 +1:45:27
32. 103 Lantto Jouni 5:32:36 +1:53:41
33. 90 Ojala Jouni Maastoonpolje 5:40:03 +2:01:08
34. 50 Rytilahti Timo Rauta Polkupyörä Miehet 5:43:29 +2:04:34
35. 59 Krajnak Martin Rauta Polkupyörä Miehet 5:48:05 +2:09:10
36. 38 Maksimainen Jussi 6:03:59 +2:25:03
37. 93 Nousiainen Jyri Kaupin Kanuunat 6:25:11 +2:46:16
38. 210 Heikkinen Mika 6:29:46 +2:50:50
39. 211 Juopperi Tommi 6:29:46 +2:50:50
40. 54 Latvala Timo Hakaniemen Happo 6:30:29 +2:51:33
41. 25 Autti Mika Helsingin Herrat 6:35:00 +2:56:04
42. 119 Harjuniemi Mikko Maastoonpolje.fi 8:03:21 +4:24:26
78 Kaikkonen Jere OTC Kesk.
62 Kulju Ahto Kesk.

M HARRASTE 40 80 km

Lähti: 52, Keskeytti: 3, Hylätty: 0

1. 3 Lundbäck Fredrik Luleå ck 3:50:28
2. 83 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 3:52:39 +2:10
3. 48 Hakkarainen Teemu cc picaro 4:00:43 +10:14
4. 132 Amorrich Julian OPP 4:03:50 +13:21
5. 46 Tormilainen Heikki OPP 4:07:17 +16:48
6. 96 Viik Marko Euroacount Finland/PPH/Tcc 4:14:18 +23:49
7. 55 Similä Mika Cycling El Burro 4:18:33 +28:04
8. 123 Moilanen Teemu Kuopys 4:19:59 +29:30
9. 92 Kauppinen Petri Weak Performance 4:24:52 +34:23
10. 120 Valkonen Teemu Alppikanuunat 4:29:31 +39:02
11. 67 Hämäläinen Jani XC Party/Ylivieska 4:30:26 +39:57
12. 126 Mykkänen Juuso JOM Racing 4:31:05 +40:36
13. 44 Heino Micael Korson Kaiku 4:34:57 +44:28
14. 127 Kankainen Esko JOM Racing 4:41:42 +51:13
15. 39 Wähäsilta Mikko Taipale 4:41:44 +51:15
16. 70 Häkkinen Jussi bitucomp oy 4:44:08 +53:39
17. 76 Roukala Markus Ke-Ke 4:49:46 +59:17
18. 29 Haapakangas Tommi ounaksen pyörä-pojat 4:51:34 +1:01:06
19. 125 Sundquist Svein Kirkenes Cykleklubb 4:51:40 +1:01:11
20. 129 Kääriäinen Jani Fatbikevuokraus.com 4:53:46 +1:03:17
21. 102 Guimaraes Jukka Västilän Voima Ry. 4:54:43 +1:04:14
22. 124 Johansson Christer Stockholm CK / LeMond 4:55:25 +1:04:56
23. 113 Bjurström Hans Curly Sue MTB 4:57:41 +1:07:12
24. 80 Rasila Samuli IK-32 5:05:36 +1:15:07
25. 110 Kanerva Kimmo HyBe 5:05:44 +1:15:15
26. 72 Kirjavainen Elja Team Silver Planet 5:05:44 +1:15:16
27. 116 Schroderus Simo X-tri Lahti 5:08:03 +1:17:34
28. 58 Vuorikoski Sami X-tri Lahti 5:08:03 +1:17:34
29. 73 Karjalainen Taisto MC Kramppi 5:10:19 +1:19:50
30. 128 Isokääntä Jari Ylivieska 5:10:26 +1:19:57
31. 112 Hjelmestam Eric Curly Sue MTB 5:10:38 +1:20:10
32. 32 Oinas Janne Alatornion Ahjo 5:11:48 +1:21:19
33. 60 Saarenpää Timo Rauta Polkupyörä Miehet 5:12:41 +1:22:12
34. 27 Holopainen Jani Joensuu 5:14:58 +1:24:29
35. 114 Ärlemo Tomas Curly Sue MTB 5:17:10 +1:26:41
36. 109 Laitinen Juho PK Cruising 5:23:11 +1:32:42
37. 57 Chan Kok Keong OTC/Malaysian Tigers 5:29:25 +1:38:56
38. 63 Neitola Pasi Joensuu 5:30:10 +1:39:41
39. 108 Simula Sakari PK Cruising 5:34:32 +1:44:03
40. 34 Säynäjoki Timo PK Cruising 5:34:32 +1:44:03
41. 98 Möttönen Tomi Kaupin Kanuunat 5:40:03 +1:49:34
42. 131 Niininen Rauli Cycling el burro 6:02:52 +2:12:23
43. 35 Kareisto Jukka OTC 6:06:04 +2:15:36
44. 74 Kurppa Marko Cycling El Burro 6:19:17 +2:28:48
45. 45 Rantanen Jyrki 6:22:52 +2:32:23
46. 43 Ojavuo Tomi K3 Fitness 6:22:58 +2:32:30
47. 41 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 6:25:10 +2:34:41
48. 49 Herronen Tomi Rauta Polkupyörä Miehet 7:02:01 +3:11:32
49. 88 Lillia Jarno Maastoon polje.fi 8:03:15 +4:12:46
33 Manninen Usko Alppikanuunat Kesk.
122 Puhakka Arttu Kesk.
66 Tenhunen Mikko Kesk.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s