Tulokset etappi 3

Saariselkä MTB Stages 2019

M ELITE

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 231 Blom Henrik Team Hi5 OIK Elit 2:31:31
2. 21 Kauppinen Kalle Augmentsports 2:40:24 +8:52
3. 4 Heikkinen Juuso OTC 2:40:59 +9:27
4. 17 Saukko Marko CCH 2:41:21 +9:50
5. 8 Saarela Samuli 2:43:52 +12:21
6. 1 Aasa Martin Luleå Terrängcyklister 2:44:44 +13:13
7. 16 Völcker Björn Lunds OK 2:46:27 +14:56
8. 19 Kainulainen Janne KuoPys 2:47:20 +15:49
9. 7 Oikarinen Jukka OTC 2:53:19 +21:47
10. 9 Kaksonen Teemu YKV 2:59:26 +27:54
11. 11 Nykänen Tomi MTBO Finland 3:00:17 +28:46
12. 12 Leppänen Juhamatti JYPS 3:06:21 +34:50
13. 20 Jolma Tor-Espen Porsanger CK 3:08:12 +36:41
14. 10 Lilja Juha PKK 3:11:46 +40:15
15. 2 Wähäsilta Jaakko Taipale 3:16:21 +44:49
16. 6 Gromov Konstantin 3:21:01 +49:30

N ELITE

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 22 Alusniemi Sini JyPs/Augment Sports 2:46:20
2. 23 Winberg Hanna Lunedi CK 3:09:35 +23:15

FIRMASARJA

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 251 Alsio Aarno Team Kärcher 46:07
2. 250 Tanner Tuomas Team Kärcher 48:50 +2:42
3. 252 Pihlgren-Ijäs Lotta Team Kärcher 1:01:32 +15:25
4. 249 Åstrand Marko Team Kärcher 1:03:42 +17:34
5. 246 Kanerva Sanna Pilleri Prinsessat 2:14:50 +1:28:42
6. 247 Ropponen Risto Pilleri Prinsessat 2:16:41 +1:30:33
7. 245 Pekkala Elina Pilleri Prinsessat 2:16:42 +1:30:35
8. 244 Niittyvuopio Sini Pilleri Prinsessat 2:16:45 +1:30:38
9. 248 Kela Pertti Pilleri Prinsessat 2:16:45 +1:30:38

N HARRASTE

Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 141 Ollila Laura Aslakin naishiihtelijä 3:21:39
2. 139 Kaijanen Tytti Team Donna Agile MTB 3:30:59 +9:20
3. 225 Bøthun Ida Marie Nordlysbyen Sykkel 3:36:18 +14:38
4. 145 Keränen Anna Kaisa Team Donna Agile 3:43:23 +21:44
5. 147 Alaoja Vilhelmiina JYPS 3:46:47 +25:08
6. 142 Soini Marika Team Donna Agile 3:48:49 +27:10
7. 218 Ruuth Petra 4:16:29 +54:50
8. 209 Lantto Juulia 4:22:51 +1:01:12
9. 208 Pisano Virva BCM 4:26:11 +1:04:32
10. 149 Jylhä Piia XC Party/Ylivieska 4:36:55 +1:15:16
11. 144 Lietzén Elina LT Pro Evolution Racing 4:52:06 +1:30:27
12. 237 Jyrkinen Venla Saariselkä 5:49:29 +2:27:50
143 Tormilainen Hanna OP-P Kesk.

M FATBIKE

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 151 Törmänen Marko OTC / Team Pyörä-Suvala 2:40:44
2. 164 Soini Kyösti Ski Team Pyörä-Suvala / Krossikomm 2:46:25 +5:41
3. 153 Muurinen Antti 2:56:45 +16:00
4. 156 Lappalainen Tatu Provictoria 3:01:15 +20:31
5. 159 Huotari Joel FCL 3:03:23 +22:38
6. 154 Alatalo Tuomo 3:07:45 +27:00
7. 163 Jenkins Daniel Alppikanuunat 3:10:07 +29:23
8. 155 Alatalo Ville 3:18:36 +37:51
9. 160 Aatsinki Janne Team Pyörä-Suvala 3:27:33 +46:48
10. 240 Jouhten Tuomas 3:36:42 +55:57
11. 157 Ivola Jonne 3:40:59 +1:00:14
12. 162 Tarpio Jari KuoPys 3:42:27 +1:01:42
13. 161 Niittymäki Janne 4:29:03 +1:48:19

DUO MIX

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 190 Koivu Mikko Team H&M 3:23:38
1. 191 Salminen Hanna Team H&M 3:23:38
2. 24 Tenhola Kati Power to Waste 3:32:52 +9:14
2. 42 Sundqvist Marko Power to Waste 3:32:52 +9:14
3. 193 Rusanen Ville Team Kylmä Rinki 3:37:26 +13:47
3. 192 Rusanen Riikka Team Kylmä Rinki 3:37:26 +13:47
4. 186 Miettinen Kari Team Putkitekniikka 4:06:59 +43:21
4. 187 Virta Susanne Team Putkitekniikka 4:06:59 +43:21
5. 189 Jäntti Riikka Tiirismaan Tiisselit 5:10:58 +1:47:19
5. 188 Makkonen Kimmo Tiirismaan Tiisselit 5:10:58 +1:47:19

DUO M

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 167 Niku Jussi Team Huoltoukot 3:03:46
1. 166 Kouva Antti Team Huoltoukot 3:03:46
2. 178 Roiha Tapio Cycli Racing Team 3:07:34 +3:48
2. 179 Kulmala Hessu Cycli Racing Team 3:07:34 +3:48
3. 173 Ellilä Petteri Team Velo Paradis 3:23:45 +19:58
3. 172 Timonen Aapo Team Velo Paradis 3:23:45 +19:58
4. 175 Tornqvist Bo Hk Günthérs 3:43:37 +39:51
4. 174 Rinkinen Petri Hk Günthérs 3:43:37 +39:51
5. 181 Jokinen Janne Worst pace scenario 4:21:58 +1:18:11
5. 180 Stenbäck Juha Worst pace scenario 4:21:58 +1:18:11
6. 171 Vartiainen Antti Team Parhaat MansikkaKarkit 4:24:25 +1:20:38
6. 170 Vartiainen Jukka Team Parhaat MansikkaKarkit 4:24:25 +1:20:38
7. 177 Loukomies Tuomo Zenitin Veljekset 4:51:49 +1:48:03
7. 176 Riikkala Ville Zenitin Veljekset 4:51:49 +1:48:03

DUO N

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 185 Ranta-Ylitalo Jenni Vapaalaskuseura Leviät 4:37:59
1. 184 Naukkarinen Satu Vapaalaskuseura Leviät 4:37:59

JUNIORIT POJAT ALLE 12V

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 203 Niku Veikka OTC 1:08:48
2. 195 Jäväjä Sampo OTC 1:11:06 +2:17
3. 235 Johansen Niila OPP 1:29:31 +20:42
4. 202 Sara Nore Nordlysbyen Sykkel 1:30:17 +21:28
5. 236 Johansen Jaakko OPP 1:32:29 +23:40
6. 196 Syrjänen Otto Syrjänen Racing 1:49:12 +40:23

JUNIORIT POJAT ALLE 15V

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 201 Klevstad Jakobsen Konrad Nordlysbyen Sykkel 49:09
2. 198 Sara Eigir Nordlysbyen Sykkel 50:25 +1:16
3. 200 Birkeli Sivert Nordlysbyen Sykkel 51:00 +1:51
4. 194 Kareisto Jeehu OTC 53:31 +4:22
5. 197 Posio Tuukka OPP 1:00:44 +11:35
6. 199 Bull Hofrenning Johannes Nordlysbyen Sykkel 1:40:11 +51:01

MIEHET KUNTOSARJA

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 206 Jäväjä Jaakko OTC 1:11:08
2. 222 Sara Geir Jøran Nordlysbyen Sykkel 1:30:23 +19:14
3. 207 Syrjänen Janne Syrjänen Racing 1:49:18 +38:10

NAISET KUNTOSARJA

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 212 Marttinen Mari 1:05:33
2. 205 Idström Raila OTC 1:10:14 +4:40

N FATBIKE

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 138 Sariola Jaana Team Donna Agile 4:16:45

M HARRASTE 50

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 82 Jakobsen Per Kåre Nordlysbyen Sykkel 2:46:45
2. 136 Johansen Kjetil Varanger Sportsklubb 2:47:02 +17
3. 81 Van der Velde Jan Team Stouwdam 3:08:43 +21:58
4. 130 Liimatainen Mika Kouvolan Pyöräilijät 3:15:38 +28:53
5. 243 Losvark Alf Christian Nordlysbyen Sykkel 3:23:38 +36:53
6. 111 Wendelius Mats Curly Sue MTB 3:28:16 +41:30
7. 100 Makkonen Timo TCC 3:39:13 +52:28
8. 51 Peltola Harri JYPS Jyväskylä 3:48:51 +1:02:06
9. 104 Sariola Olavi 3:51:07 +1:04:22
10. 64 Mahlberg Hannu Cycling El Burro 4:17:18 +1:30:33
11. 137 Dolgov Jiri 4:33:37 +1:46:51
12. 118 Gruber Ralf Biertrinker 4:55:32 +2:08:47
12. 117 Keinänen Pasi Biertrinker 4:55:32 +2:08:47
14. 79 Romanovskiy Dmitry VessVell 6:18:15 +3:31:29

M HARRASTE 30

Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 107 Savukoski Juha-Matti Sikaosasto 2:43:31
2. 223 Kivijervi Ole Kristian Nordlysbyen Sykkel 2:55:58 +12:26
3. 52 Korkeakivi Jussi OTC 3:00:09 +16:37
4. 75 Männistö Ilkka Ke-Ke 3:01:41 +18:09
5. 106 Hiekkaranta Juha Sikaosasto 3:05:04 +21:32
6. 134 Haataja Joni OPP 3:05:35 +22:03
7. 87 Martikainen Sami Inarin Ilves 3:08:23 +24:52
8. 85 Sorvari Janne Kalajoen Junkkarit 3:11:09 +27:38
9. 65 Lyytikäinen Antti KuoPys 3:12:14 +28:42
10. 86 Harkio Antti 3:17:02 +33:31
11. 30 Ellilä Jukka-Pekka Paksukumi Team 3:18:34 +35:02
12. 40 Tervo Tony 3:19:18 +35:46
13. 56 Korhonen Janne IK-32 3:24:11 +40:39
14. 101 Pitkänen Jari 3:24:42 +41:10
15. 36 Virta Ville Cremasters 3:25:03 +41:31
16. 53 Viero Jukka 3:25:29 +41:58
17. 77 Soikkeli Reima Ke-Ke 3:28:01 +44:29
18. 103 Lantto Jouni 3:28:40 +45:08
19. 37 Ranta Janne 3:30:10 +46:38
20. 121 Alanen Tuomas Alppikanuunat 3:35:24 +51:52
21. 168 Kurtti Juho Vellivaaran Veto 3:35:32 +52:00
22. 69 Borsoi Marco MTB Imbria Team 3:36:01 +52:29
23. 105 Rautkoski Joosua X-Tri Lahti 3:38:09 +54:37
24. 89 Männistö Antti http://www.hyvantekija-yhtiot.fi 3:38:54 +55:22
25. 99 Viertamo Antti 3:41:06 +57:35
26. 135 Pessa Markus 3:45:09 +1:01:37
27. 61 Aaltonen Tuukka Lahden Pyöräilijät 3:55:32 +1:12:00
28. 59 Krajnak Martin Rauta Polkupyörä Miehet 3:57:14 +1:13:43
29. 90 Ojala Jouni Maastoonpolje 3:59:25 +1:15:53
30. 50 Rytilahti Timo Rauta Polkupyörä Miehet 4:09:54 +1:26:22
31. 93 Nousiainen Jyri Kaupin Kanuunat 4:23:40 +1:40:08
32. 71 Häkkinen Santeri bitucomp oy 4:33:55 +1:50:23
33. 38 Maksimainen Jussi 4:38:56 +1:55:24
34. 25 Autti Mika Helsingin Herrat 4:54:07 +2:10:35
35. 54 Latvala Timo Hakaniemen Happo 4:56:56 +2:13:24

M HARRASTE 40

Lähti: 50, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 83 Bull Tommy Nordlysbyen Sykkel 2:45:55
2. 46 Tormilainen Heikki OPP 2:57:06 +11:11
3. 3 Lundbäck Fredrik Luleå ck 3:01:06 +15:11
4. 55 Similä Mika Cycling El Burro 3:02:33 +16:38
5. 92 Kauppinen Petri Weak Performance 3:07:51 +21:56
6. 120 Valkonen Teemu Alppikanuunat 3:12:59 +27:04
7. 127 Kankainen Esko JOM Racing 3:16:35 +30:40
8. 67 Hämäläinen Jani XC Party/Ylivieska 3:16:49 +30:53
9. 126 Mykkänen Juuso JOM Racing 3:17:27 +31:32
10. 73 Karjalainen Taisto MC Kramppi 3:21:59 +36:04
11. 39 Wähäsilta Mikko Taipale 3:25:38 +39:43
12. 44 Heino Micael Korson Kaiku 3:25:48 +39:53
13. 96 Viik Marko Euroacount Finland/PPH/Tcc 3:27:44 +41:49
14. 29 Haapakangas Tommi ounaksen pyörä-pojat 3:27:45 +41:49
15. 125 Sundquist Svein Kirkenes Cykleklubb 3:28:19 +42:23
16. 124 Johansson Christer Stockholm CK / LeMond 3:28:24 +42:29
17. 113 Bjurström Hans Curly Sue MTB 3:29:10 +43:15
18. 129 Kääriäinen Jani Fatbikevuokraus.com 3:29:47 +43:52
19. 114 Ärlemo Tomas Curly Sue MTB 3:35:14 +49:19
20. 27 Holopainen Jani Joensuu 3:35:48 +49:53
21. 58 Vuorikoski Sami X-tri Lahti 3:37:50 +51:54
22. 116 Schroderus Simo X-tri Lahti 3:38:09 +52:13
23. 76 Roukala Markus Ke-Ke 3:39:59 +54:04
24. 112 Hjelmestam Eric Curly Sue MTB 3:54:03 +1:08:08
25. 57 Chan Kok Keong OTC/Malaysian Tigers 3:54:08 +1:08:13
26. 109 Laitinen Juho PK Cruising 3:55:04 +1:09:09
27. 123 Moilanen Teemu Kuopys 3:57:14 +1:11:19
28. 80 Rasila Samuli IK-32 3:59:25 +1:13:29
29. 34 Säynäjoki Timo PK Cruising 3:59:41 +1:13:46
30. 110 Kanerva Kimmo HyBe 3:59:48 +1:13:52
30. 72 Kirjavainen Elja Team Silver Planet 3:59:48 +1:13:52
32. 98 Möttönen Tomi Kaupin Kanuunat 3:59:49 +1:13:54
33. 63 Neitola Pasi Joensuu 4:07:08 +1:21:13
34. 60 Saarenpää Timo Rauta Polkupyörä Miehet 4:09:54 +1:23:59
35. 131 Niininen Rauli Cycling el burro 4:10:41 +1:24:46
36. 32 Oinas Janne Alatornion Ahjo 4:18:14 +1:32:19
37. 108 Simula Sakari PK Cruising 4:22:26 +1:36:31
38. 35 Kareisto Jukka OTC 4:26:12 +1:40:17
39. 74 Kurppa Marko Cycling El Burro 4:30:46 +1:44:50
40. 102 Guimaraes Jukka Västilän Voima Ry. 4:33:37 +1:47:41
41. 70 Häkkinen Jussi bitucomp oy 4:35:39 +1:49:44
42. 128 Isokääntä Jari Ylivieska 4:36:08 +1:50:13
43. 49 Herronen Tomi Rauta Polkupyörä Miehet 4:38:11 +1:52:16
44. 41 Paukku Tero Roudasta rospuuttoon 4:46:18 +2:00:23
45. 33 Manninen Usko Alppikanuunat 4:53:50 +2:07:55
45. 122 Puhakka Arttu 4:53:50 +2:07:55
47. 45 Rantanen Jyrki 4:53:59 +2:08:04
48. 43 Ojavuo Tomi K3 Fitness 4:54:00 +2:08:05
49. 88 Lillia Jarno Maastoon polje.fi 5:50:15 +3:04:20
66 Tenhunen Mikko Kesk.

M HARRASTE 60

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 220 Korhonen Jalo 5:05:47

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s